Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.493.2021.2.SP

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 16 czerwca 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 lutego 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Pozarolniczą działalność gospodarczą rozpocząłem 14.10.2013 r. i od tego dnia jestem zarejestrowany jako czynny podatnik VAT. Jestem polskim rezydentem podatkowym. Nie posiadam statusu centrum badawczo-rozwojowego.

Podstawowy przedmiot mojej działalności to 62.01.Z (PKD). Działalność ta polega na tworzeniu i rozwoju oprogramowania. Poza tym nie prowadzę innej działalności.

Jestem opodatkowany podatkiem dochodowym zgodnie z ustawą podatkiem liniowym 19%, choć ta okoliczność nie ma znaczenia dla przedmiotu interpretacji. Moją formą księgowości jest podatkowa księga przychodów i rozchodów.

Nie zatrudniam pracowników lub wykonawców i nie współpracuję z podwykonawcami prowadzącymi niezależną działalność gospodarczą.

Dochody objęte pytaniem, do których może mieć zastosowanie specyficzne opodatkowanie IP-BOX w oparciu o przepis art. 30ca UPDOF, osiągam od 1.1.2019.

Tworzenie oprogramowania to moja praca samodzielna, polegająca na realizacji określonych w umowie aplikacji. Proces opracowywania (tworzenia) oprogramowania polega dokładniej na analizie potrzeb biznesowych klienta, stworzeniu odpowiedniego modelu biznesowego w warstwie aplikacji, połączeniu danych z kilku źródeł danych, stworzeniu aplikacji w technologii A. i przetestowaniu, wdrożeniu na produkcyjnym środowisku u klienta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00