Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPP3.4512.837.2016.13.S.KP
braku obowiązku rozliczenia nabycia żurawia samojezdnego w deklaracji VAT-23
Szanowny Panie:
1)ponownie rozpatruję sprawę Pana wniosku z 27 października 2016 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wWarszawie z 20 marca 2018 r. sygn. akt III SA/Wa 1833/17
2)stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 listopada 2016 r. wpłynął Pana wniosek z 27 października 2016 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku obowiązku rozliczenia nabycia żurawia samojezdnego w deklaracji VAT-23.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na pozostałych specjalistycznych robotach budowlanych. Numer PKD to 43.99.Z. Wnioskodawca 13 czerwca nabył w Niemczech „Używany dźwig (…). Rok produkcji (...)”. Jest to żuraw samojezdny. Pojazd ten może samodzielnie poruszać się po drogach publicznych, w związku z tym podlega rejestracji w urzędzie gminy jako samochód specjalny - żuraw samochodowy. Żuraw kołowy (samojezdny, samobieżny) to urządzenie dźwigowe na podwoziu samojezdnym, używane stacjonarnie do prac przeładunkowych i montażowych. Maszyna taka nie może pracować bez stacjonarnego jej osadzenia, zabalstowania i ustabilizowania. Standardowo do jej obsługi wystarcza jedna osoba, która jednocześnie jest kierowcą (w trakcie dojazdu) i operatorem (w trakcie pracy). Podatnik jest czynnym płatnikiem podatku od towarów i usług. Jest zarejestrowany również na terenie Unii Europejskiej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right