Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.654.2021.1.NF
Uznanie, że przeniesienie w ramach umowy nienazwanej praw i obowiązków wynikających z zawartych Umów Przedwstępnych stanowi odpłatne świadczenie usług, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy; ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. transakcji; prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących przeniesienie praw i obowiązków wynikających z zawartej Umowy Przedwstępnej.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
30 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 22 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
·uznania, że przeniesienie w ramach umowy nienazwanej praw i obowiązków wynikających z zawartych Umów Przedwstępnych stanowi odpłatne świadczenie usług, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy (pytanie oznaczone jako nr 1);
·ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. transakcji (pytanie oznaczone jako nr 2);
·prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących przeniesienie praw i obowiązków wynikających z zawartej Umowy Przedwstępnej (pytanie oznaczone jako nr 3).
Uzupełnili go Państwo pismem z 21 lutego 2022 r. (wpływ 21 lutego 2022 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowana będąca stroną postępowania:
B;
2)Zainteresowana niebędąca stroną postępowania:
C.
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawcy są polskimi spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością i czynnymi podatnikami VAT. Ponadto, Wnioskodawcy są podmiotami powiązanymi w rozumieniu przepisów o cenach transferowych – spółkami zależnymi od spółki A, podmiotu prowadzącego (…) („Sklepy”).
Zgodnie z obecnym modelem biznesowym właścicielami (dla uniknięcia wątpliwości tytułem do Lokali może być również, poza własnością, własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu) nieruchomości („Lokale”), w których prowadzone są Sklepy są m.in. osoby fizyczne, osoby prawne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz spółki, od których A wynajmuje nieruchomości, które następnie podnajmuje franczyzobiorcom. Lokale mogą być wydzieloną częścią nieruchomości, bądź też stanowić wolnostojący budynek. Co do zasady właściciele Lokali nie są podmiotami powiązanymi ani z Wnioskodawcami, ani z A.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right