Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.229.2021.2.BR

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 18 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 lutego 2022 r. (wpływ 12 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanów faktycznych  

Wnioskodawca (…) prowadzi działalność gospodarczą (…).

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1128, z późn. zm.) – dalej „ustawa PIT”.

Działalność Wnioskodawcy polega na świadczeniu usług programistycznych.

Od września 2020 roku do końca roku 2020 (jak również obecnie) Wnioskodawca świadczy usługi informatyczne na rzecz (…) z siedzibą w Polsce (dalej w treści jako Zamawiający).

Przedmiotowa umowa została zawarta w ramach współpracy z pośrednikiem, trudniącym sią kojarzeniem programistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie z producentami oprogramowania.

Przedmiot Umowy zawartej z Zamawiającym został określony jako „(…)”.

W praktyce w ramach wykonywanej umowy Wnioskodawca projektował, wytwarzał od podstaw i rozwijał oprogramowanie o nazwie roboczej (…) m.in. w językach programowania (…) odpowiadając za kod źródłowy modułu symulacyjnego, kod modułu „(…)” opartego o (…) oraz za integrację komponentów (modułów) rozwiązania w ramach implementacji architektury obliczeń rozproszonych na klastrach obliczeniowych (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00