Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.909.2021.2.KP

Działalność badawczo-rozwojowa.

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 3 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 28 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 stycznia 2022 r. (wpływ 24 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych

(…) prowadzi działalność gospodarczą pod firmą … (dalej: Wnioskodawca).

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 2021 poz. 1128; dalej: Ustawa PIT).

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie kompleksowej obsługi kontrahentów działających w przemyśle szklarskim (dalej: „Klient”, „Klienci”), polegającej na analizie potrzeb oraz występujących problemów, propozycję konkretnych rozwiązań oraz zaprojektowaniu oraz fizycznym zbudowaniu linii technologicznych do produkcji i transportu zestawu szklarskiego.

Niektóre z realizowanych przez Wnioskodawcę projektów charakteryzują się bardzo wysokim stopniem twórczości, a produkty, które powstają w wyniku tych projektów, są innowacyjne (dalej: Projekty B+R). Wnioskodawca potrafi odróżnić, które z realizowanych przez niego projektów stanowią Projekty B+R, a które nie. Przykładem Projektu B+R jest projekt polegający na zaprojektowaniu i wykonaniu linii technologicznej (bądź jej części) wraz z instalacją do: sporządzenia zestawu surowców szklarskich, transportu tak przygotowanej mieszanki oraz magazynowania zestawu surowców szklarskich. Zestaw surowców szklarskich stanowi wsad do pieca hutniczego, z którego następnie formowane są produkty Klienta. W ramach realizacji zadań przedstawione zostają założenia, następnie koncepcja kompletnej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej (lub jej części), obejmującej silosy magazynowe surowców, układ dozowania i mieszania komponentów oraz zespołów przenośników transportujących zestawy szklarskie (dalej: Linia Technologiczna).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00