Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.1038.2021.4.BS

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ulgi badawczo-rozwojowej.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i  zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 stycznia 2021 r., z 27 stycznia 2021r., oraz pismem z 11 lutego 2022r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest podatnikiem liniowego podatku dochodowego od osób fizycznych, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą na terytorium Polski, zajmującym się produkcją i dystrybucją wierzchniej odzieży roboczej i ochronnej (bluzy, spodnie, bezrękawniki).

Produkty spełniają specjalistyczne normy dla odzieży trudnopalnej, antyelektrostatycznej, kwasoodpornej i/lub o podwyższonej klasie widoczności.

Dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Aktualnie Wnioskodawca pracuje nad wprowadzeniem nowych produktów na rynek, wykorzystując nowe materiały, automatyzując przy tym produkcję dotychczasowych ubrań. Do asortymentu zamierza wprowadzić specjalistyczną bieliznę, koszulki antyelektrostatyczne i trudnopalne, kalesony antyelektrostatyczne i trudnopalne, w tym celu zakupił maszynę szwalniczą, tzw. renderkę.

W celu automatyzacji procesu produkcji odzieży Wnioskodawca dokonał zakupu maszyny do zaprasowywania kieszeni i maszynę do zaprasowywania patek.

Wydatki na nabycie materiałów i wyposażenia niezbędnych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych obejmują/mogą obejmować w przyszłości następujące pozycje:

  • wydatki na tekstylia na próbne/pokazowe ubrania (tkaniny, nici, ściągacze),
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00