Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.1077.2021.2.MB

Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup samochodu w postaci odpisów amortyzacyjnych oraz wydatki eksploatacyjne związane z użytkowaniem tego samochodu.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 17 grudnia 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 17 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 31 stycznia 2022 r. (wpływ 31 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Od xx.10.2015 r. prowadzi Pani jednoosobową działalność w zakresie sprzedaży artykułów spożywczych, chemii gospodarczej oraz sprzedaży, montażu przez podwykonawców (outsorcing) stolarki budowlanej (okien, drzwi, bram garażowych).

Działalność w sprzedaży stolarki budowlanej wymaga przemieszczania się na place budów klientów, inwestorów w celu wykonania obmiaru, uzgodnień organizacji robót na placu budowy, a nawet dostawy drobnych materiałów.

Niezbędnym narzędziem umożliwiającym prowadzenie tej działalności jest samochód terenowy, który jest przystosowany do jazdy w trudnych warunkach terenowych, bezdroża, drogi gruntowe, drogi tymczasowe, błoto. Trudne warunki terenowe dojazdu do placu budów sprawiają, że auto osobowe nie jest możliwe do wykorzystania, stąd ma Pani w działalności leasing auta terenowego, (...) z napędem na cztery koła.

Lockdowny zaburzyły handel tradycyjny, pandemia wymusiła transformację w handlu, każdy nawet najmniejszy sklep osiedlowy powinien mieć swoją ofertę w sieci albo oferować dostawę do domu klienta, żeby móc funkcjonować. Przedsiębiorcy inwestują w cyfrową transformację, w rynek e-commerce, model B2C „bezpośrednio do klienta”.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00