Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.319.2021.2.MJA

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z dnia 10 lutego 2022 r. (data wpływu 15 lutego 2022 r.) Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Od (…) 2017 r. prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą. Przeważająca działalność, którą Pan prowadzi związana jest z oprogramowaniem (kod PKD 62.01 .Z). Nie posiada Pan statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

Posiada Pan na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jako formę opodatkowania na 2021 rok wybrał Pan opodatkowanie tzw. stawką liniową zgodnie z art 30c ustawy o PIT.

W ramach swojej działalności gospodarczej wykonuje Pan w szczególności czynności w zakresie:

wytwarzania i programowania aplikacji oraz systemów komputerowych,

dokonywania zmian w kodach aplikacji oraz tworzeniu ich nowych funkcjonalności.

wytwarzania części oprogramowania, w wyniku rozwijania lub ulepszania określonego programu komputerowego,

tworzenia nowych modułów aplikacji oraz systemów komputerowych.

Na podstawie zawartych umów sprzedaje Pan prawa do wytworzonego oprogramowania lub części oprogramowania w cyklach miesięcznych, na podstawie wystawianych faktur. Realizuje Pan prace w celu tworzenia nowych lub ulepszonych produktów, technologii i rozwiązań, które po zakończeniu prac będą mogły zostać wykorzystane w ramach działalności kontrahentów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00