Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.913.2021.2.AJB

brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „...”. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 2 lutego 2022 r. (wpływ 3 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego (z uwzględnieniem uzupełnienia wniosku)

Wnioskodawca - ... z siedzibą w ... - od 2010 r. posiada wpis do KRS pod nr ...., w tym wpis do rejestru przedsiębiorców.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, która ma jedynie charakter dodatkowy w stosunku do działalności statutowej, której celem nadrzędnym jest prowadzenie działalności pożytku publicznego, w tym działalności nieodpłatnej statutowej, którą Wnioskodawca realizuje m.in. poprzez wiele projektów, pozyskując na te cele dotacje z środków zewnętrznych - głównie z Unii Europejskiej.

Wartość sprzedaży opodatkowanej do chwili sporządzenia niniejszego wniosku nie przekroczyła w poszczególnych latach działalności Wnioskodawcy obowiązującego limitu (obecnie 200 tys. zł, a do 2017 r. -150 tys. zł). Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług (VAT) na podstawie art. 113 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Obecnie Wnioskodawca realizuje kilka projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w których jako Partner lub Beneficjent odpowiada m.in. za realizację szkoleń, doradztwa, egzaminów, zakupu pomocy, zakupu doposażenia, zakupu środków ochrony osobistej (w ramach ochrony m.in. przed COVID-19), wynajmu sal, zakupu cateringu i inne związane z prawidłową realizacją danego projektu. Koszty realizowanych działań oraz budżet każdego z projektów każdorazowo są oceniane przez Instytucje Zarządzające typu: Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Urząd Pracy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00