Interpretacja indywidualna z dnia 9 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.298.2021.2.MM
Czy podział Wnioskodawcy przez wydzielenie w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – uiszczając opłatę 12 stycznia 2022 r. (wpływ opłaty 12 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
… spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
... spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Opis zdarzenia przyszłego:
X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca Zainteresowanym będącym stroną postępowania (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka Dzielona”) oraz Y spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca Zainteresowanym niebędącym stroną postępowania (dalej jako: „Zainteresowany” lub „Spółka Przejmująca”) (łącznie obie spółki jako „Zainteresowani”) są spółkami należącymi do globalnej grupy S. (dalej: „Grupa S.”), będącej międzynarodową grupą … .
Zarówno Wnioskodawca, jak i Zainteresowany są polskimi spółkami z o.o. będącymi podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”) i podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (są rezydentami podatkowymi w Polsce). Zainteresowani są również czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”) zarejestrowanymi w Polsce.