Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 8 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.918.2021.2.AG

Ustalenie właściwej stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 4 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 28 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 27 stycznia 2022 r. (wpływ 27 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i prowadzi działalność gospodarczą przede wszystkim w przedmiocie produkcji (PKD 14.14.Z.). Przeważająca część przychodu Wnioskodawcy pochodzi ze współpracy z jednym kluczowym kontrahentem z (…). Dla wskazanego kontrahenta Wnioskodawca wykonuje usługę szycia odzieży (...) z materiałów dostarczonych przez zleceniodawcę.

Wnioskodawca z otrzymanych materiałów tekstylnych szyje zatem odzież, przy wykorzystaniu swojego sprzętu, lokalu i siły roboczej. Następnie gotowa do użycia odzież odsyłana jest do kontrahenta, który sprzedaje ją w stanie nieprzetworzonym, bez dalszych obróbek.

Wnioskodawca otrzymuje od zleceniodawcy materiał wraz z pierwowzorem do odszycia. Klient przesyła do Wnioskodawcy materiał oraz wszystkie dodatki do przygotowania pierwowzoru. Przesłany materiał pracownicy Wnioskodawcy kroją należącej do Wnioskodawcy krojowni, a następnie szyją odzież i gotowy produkt przesyłany jest do klienta w (…). Po akceptacji pierwowzoru przez zleceniodawcę Wnioskodawca otrzymuje zlecenie na wyprodukowanie przykładowo określoną ilość sztuk (zwykle kilkaset) danego modelu odzieży. W takim wypadku Wnioskodawca ponownie otrzymuje zlecenie, materiał, dodatki oraz trafarety do przygotowania produkcji. Znowu system produkcji się powtarza, a więc pracownicy kroją materiał, szyją wszystkie sztuki, pakują w worki, worki w kartony, a następnie wysyłany jest gotowy towar do klienta w (…). Jeżeli produkcja tego wymaga, po pokrojeniu materiału Wnioskodawca przekazuje go innemu przedsiębiorcy, z którym współpracuje, w celu wykonania haftu lub nadruku. Każda odzież, którą wykonuje Wnioskodawca, jest produkowana zawsze z materiałów i dodatków klienta. Nigdy nie jest to produkt wytwarzany z materiałów Wnioskodawcy. Wnioskodawca otrzymuje wszystko potrzebne do produkcji (poza siłą roboczą i sprzętem).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00