Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 7 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.971.2021.2.GG

opodatkowanie przekazania nieruchomości wspólnikom spółki

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 15 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków wycofania nieruchomości ze spółki jawnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 stycznia 2022 r. (data wpływu 3 lutego 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego (po uzupełnieniu)

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, wspólnikiem spółki działającej pod firmą A….  i  spółka jawna z siedzibą w …. , przy ulicy…. , …. …., posiadającej NIP:…… , REGON:…… , wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w … , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:….  (dalej jako spółka) i ma miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z czym Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w myśl art. 3 ust. 1 w związku z art. 3 ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca wskazuje, że formą opodatkowania podatkiem dochodowym prowadzonej przez Niego działalności gospodarczej – dotychczas było według skali lub podatkiem liniowym.

Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej i zgodnie z umową spółki posiada 40% prawa do udziału w zysku. Pozostałymi wspólnikami spółki jest ..., który posiada 40% prawa do udziału w zysku, oraz ..., który posiada 20% prawa do udziału w zysku. Spółka jawna prowadzi działalność od 2008 r., a jej głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00