Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 1 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.951.2021.2.IM
Ulga IP Box.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia 9 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 7 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 stycznia 2022 r. (wpływ 3 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanów faktycznych
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 26 czerwca 2019 roku. Zawarł on umowy z podmiotami zagranicznymi, kontrahent od dnia 1 lutego 2019, świadczenie rozpoczęte od 26 czerwca 2019 roku do chwili obecnej, kontrahent 2 od dnia 2 lutego 2020 roku do chwili obecnej („Zleceniodawca”).
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: „Oprogramowaniem”).
Wnioskodawca wskazuje, że jako przykład tworzonego i rozwijanego Oprogramowania może wskazać:
1. Tworzenie od podstaw aplikacji służącej do automatyzacji dygitalizacji specyfikacji systemowej z postaci opisowej, np. pliku PDF, do postaci algorytmu matematycznego wyrażonego w postaci funkcjonalnego kodu maszynowego z możliwością jego bezpośredniej egzekucji, przez co umożliwiającej, w pełni zautomatyzowany, proces formalnej weryfikacji matematyczne atrybutów algorytmu, jego symulacji i identyfikowania możliwych łańcuchów zachowań i stanów. Na aktualnym poziomie wdrożenia umożliwia zadania pytania systemowego o podanie np. przyczyn i skutków aktualnego stanu finansowego systemu informatycznego, weryfikacji jego modelu z założoną dokumentacją w giełdach i systemach transakcyjnych zarówno papierów wartościowych, jak i systemów opartych na technologii x). Oprogramowanie zostało wyróżnione przez x jako światowy lider transformacji systemów finansowych. Planowane jest zastosowanie technologii weryfikacji algorytmów sztucznej inteligencji x). Podkreślenia wymaga fakt, że utwory tworzone i modyfikowane przez Wnioskodawcę są chronione przez art. 74 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.). Wskazać należy, że w zakresie rozwoju Oprogramowania Wnioskodawca staje się użytkownikiem takiego na mocy postanowień umowy o świadczenie usług podpisanej ze Zleceniodawcą. Zobowiązuje on Wnioskodawcę do rozwoju Oprogramowania, które stanowi po implementacji rozwijanych funkcjonalności osobny program komputerowy chroniony nadmienionym art. 74 ust. 1 i 2 pr. aut.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right