Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.1010.2021.2.MM
dotyczy stawki amortyzacji dla hali produkcyjno-magazynowej
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z 23 października 2021 r., który dotyczy stawki amortyzacji dla hali produkcyjno-magazynowej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 stycznia 2022 r. (wpływ 5 stycznia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego:
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i w ramach prowadzonej działalności gospodarczej buduje nowy obiekt magazynowo produkcyjno-usługowy z częścią socjalno-biurową w miejscowości ...., Gmina ..... Obiekt będzie służył do prowadzenia działalności gospodarczej. Realizacja inwestycji już się rozpoczęła, ale nie została zakończona. Realizacja inwestycji odbywa się na podstawie właściwych przepisów administracyjnoprawnych, w tym na podstawie przepisów ustawy Prawo budowlane.
Zakres inwestycji jest podzielony na dwie części, których charakterystyczne dane techniczne przedstawiają się w sposób następujący.
1.Części trwałe związane z gruntem:
·cześć biurowo-socjalna wykonana na fundamentach żelbetowych, na których są wymurowane z pustaków ceramicznych ściany nośne i w części działowe. Stropy żelbetonowe a całość przykryta dachem o konstrukcji drewnianej i pokryta blacha trapezowa;
·stopy fundamentowe wraz utwardzeniem terenu i wykonaniem posadzki przemysłowej. Zakres powyższych robót będzie trwale złączony z gruntem, tak jak i wykonane przyłącza gazowe, wodne i kanalizacyjne.
2.Części nietrwale związane z gruntem:
•konstrukcja nośna stalowa zostanie nałożona na stopy fundamentowe i przykręcona poprzez złącza śrubowe (połączenie demontowane nie wpływające na właściwości konstrukcyjno-nośne elementów skręcanych). Konstrukcja nośna hali wykonana jest z ram stalowych dwuteowych, zgodnie z projektem konstrukcyjnym. Elementy nośne są na placu budowy skręcane ze sobą po dostarczeniu ich przez wytwórcę tworząc konstrukcje nośna hali;
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right