Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.322.2021.3.JŁ

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej  preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 stycznia 2022 r. (data wpływu 7 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Od dnia 17.10.2013 r. prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w ramach której świadczy Pan usługi związane z wytwarzaniem oprogramowania.

Od 30.06.2017 r., na podstawie umowy o świadczenie usług zawartej ze spółką, zajmującą się rozwojem oprogramowania (dalej: Spółka), świadczy Pan usługi programistyczne. W ramach umowy przenosi Pan na Spółkę całość majątkowych praw autorskich do programu komputerowego, za co otrzymuje Pan wynagrodzenie (wynagrodzenie kalkulowane jest jako iloczyn godzin poświęconych na stworzenie oprogramowania lub jego części w danym miesiącu i przekazanego Spółce oraz uzgodnionej stawki godzinowej). Rozlicza się Pan na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W ramach współpracy ze Spółką należy Pan do zespołu programistów pracujących nad tworzeniem i rozwijaniem konsumenckiego oprogramowania na platformę …, które tworzy i rozwija Pan samodzielnie, tj. nie nabywa Pan wyników prac badawczo-rozwojowych (B+R) prowadzonych przez inne podmioty ani praw autorskich innych podmiotów w celu wykonania usług obejmujących przekazanie majątkowych praw autorskich na rzecz Spółki. Tworzone przez Pana oprogramowanie stanowi utwory podlegające ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Z uwagi na wysoki poziom skomplikowania projektów, w których Pan uczestniczy, stosuje Pan nowe, innowacyjne rozwiązania, a oprogramowanie jest tworzone, rozwijane i ulepszane przez Pana w sposób systematyczny (tj. metodyczny, zaplanowany i uporządkowany) w ramach codziennej pracy (świadczenia usług na rzecz Spółki).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00