Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.865.2021.2.MJ

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzamy, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 20 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił Pan wniosek – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 grudnia 2021 r. (wpływ 26 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

1.Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od 17 maja 2012 r. Jest on zarejestrowany jako czynny podatnik VAT od początku działalności. Podatnik jest opodatkowany podatkiem dochodowym w formie liniowego podatku 19% i prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy. Dochody objęte pytaniem osiągane są od 1 stycznia 2019 r.

2.Wnioskodawca nie prowadzi działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, ani nie korzysta ze zwolnień podatkowych.

3.Nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego.

4.Podstawowa branża jego działalności to 62.01.Z -„działalność związana z oprogramowaniem”. Przedmiotem działania w głównej mierze jest tworzenie oprogramowania dla urządzeń automatyki przemysłowej (…).

5.Oprogramowanie jest tworzone głównie dla przemysłu.

6.W działalności Wnioskodawca nie zatrudnia pracowników, ani zleceniobiorców.

7.Tworzone oprogramowanie jest rezultatem jego własnej, indywidualnej, twórczej działalności intelektualnej. Prace wykonuje on zgodnie ze swoją metodyką. Jeżeli założyć, że metodyka oznacza metodę opracowywania algorytmów i sposobów rozwiązywania konkretnych problemów w ramach tworzenia oprogramowania, to Wnioskodawca samodzielnie rozwiązuje te problemy, jest to jego własna metodyka i jego twórczy wkład w tworzenie oprogramowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00