Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.939.2021.1.MG
brak prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupowych związanych z realizowanym zadaniem pn. „...”
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że stanowisko Państwa Gminy w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupowych związanych z realizowanym zadaniem pn. „...”.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego.
Gmina A (zwana dalej Wnioskodawcą lub gminą) jest czynnym podatnikiem VAT. Realizując zadania własne Gminy określone w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1372 z późn. zm.), tj. w zakresie zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty w sprawach ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej, a w szczególności w celu poprawy świadomości i warunków bytowych mieszkańców, gmina zrealizowała zadanie - projekt pn. „...”. Na chwilę obecną Gmina posiada podpisaną umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa … na realizację powyższego zadania. Projekt otrzymał dofinansowanie zgodnie z umową Nr … z dnia 29.10.2020 r. w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zagrożeń płynących ze zmian klimatycznych oraz wzrost ogólnej wiedzy ekologicznej. Projekt miał również na celu wzmocnienie kapitału społecznego poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. Do takich rozwiązań innowacyjnych należy nagranie filmu/wideoklipu promującego Gminę A metodą „...”. Jest to metoda nowatorska, rzadko stosowana w tego typu przedsięwzięciach. Cechami charakterystycznymi tej metody są spontaniczność (... jest wynikiem czyjegoś pomysłu zrealizowanym spontanicznie przez grupę), autentyczność (osoby i przedstawione w filmiku sytuacje wydają się prawdziwe), współuczestnictwo (powstanie wideo jest efektem współpracy pewnej grupy osób) oraz zabawa. Wideoklip promuje walory Gminy A pod kątem ekologicznym i prośrodowiskowym, w tym zapobieganie zmianom klimatycznym. Dodatkowym elementem projektu był zakup materiałów promocyjnych w postaci toreb z materiałów ekologicznych, opatrzonych elementami promującymi dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz LGD „...” oraz pamięci przenośnej (pendrive), na których nagrany zostanie wytworzony wideoklip. Pamięć przenośna będzie gadżetem promocyjnym, wręczanym mieszkańcom i turystom odwiedzającym Gminę A. Wszystkie elementy składające się na operację stanowią spójny i harmonijny produkt promocyjny, zorientowany na propagowanie postaw ekologicznych i prośrodowiskowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right