Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.334.2021.2.IN

opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 12 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 stycznia 2022 r. (wpływ 20  stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca od dnia (…) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest w szczególności działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania komputerowego. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle ustawy o PIT. Podatek dochodowy rozlicza na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca prowadzi również odrębną od podatkowej księgi przychodów i rozchodów szczegółową ewidencję (w formie arkusza kalkulacyjnego), o której mowa w art. 30cb ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o PIT o  podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U.2021.1128 t.j. z dnia 2021.06.24; dalej: ustawa o PIT), na podstawie której ustala wartość wskaźnika, o którym mowa w  art.30ca ustawy o PIT.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wytwarza samodzielnie rozszerzenia do programu „A” (dalej: „Oprogramowanie”), tzw. „wtyczki” albo „...”, tj. programy komputerowe, które pozwalają na dodanie nowej funkcjonalności do Oprogramowania albo zautomatyzowanie powtarzalnych czynności wykonywanych w Oprogramowaniu przez użytkowników (dalej: „Programy”, „Aplikacje").

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00