Interpretacja indywidualna z dnia 20 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.543.2021.1.IZ
czy Spółka powinna powiększyć wskaźnik EBITDA na potrzeby określenia limitu wskazanego w art. 15c ustawy o CIT o odsetki, prowizje i różnice kursowe, które zostały zaliczone do wartości początkowej Nieruchomości i nie zostały zamortyzowane, a zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodu w związku z uzyskaniem przychodu ze sprzedaży Nieruchomości?
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 października 2021 r. (za pośrednictwem systemu e-puap) wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Spółka powinna powiększyć wskaźnik EBITDA na potrzeby określenia limitu wskazanego w art. 15c ustawy o CIT o odsetki, prowizje i różnice kursowe, które zostały zaliczone do wartości początkowej Nieruchomości i nie zostały zamortyzowane, a zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodu w związku z uzyskaniem przychodu ze sprzedaży Nieruchomości.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polskim podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, posiadającym siedzibę i miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Spółka jest właścicielem nieruchomości biurowej położonej w ... [Nieruchomość].
W związku z budową Nieruchomości Spółka ponosiła koszty związane z finansowaniem, tj. odsetki od pożyczek i kredytu, prowizje i różnice kursowe dotyczące uzyskanych środków finansowych. Odsetki od pożyczek i kredytu oraz prowizje naliczone do dnia przekazania Nieruchomości do używania i zrealizowane różnice kursowe dotyczące uzyskanych środków finansowych stanowiły koszt wytworzenia i zostały ujęte w wartości początkowej Nieruchomości.