Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.618.2021.1.APO

Czy podejmowana przez Wnioskodawcę działalność polegająca na wytwarzaniu Obiektów stanowiących zestaw elementów kodu programu komputerowego stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do skorzystania z ulgi wymienionej w art. 18d ustawy o CIT?

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

23 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 3 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

1.1.      Status Wnioskodawcy

(...) sp. z o.o. (dalej również jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”), jest polskim podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”) i podlega w Polsce opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm., dalej: „ustawa o CIT”).

1.2.      Działalność Wnioskodawcy

Głównym przedmiotem działalności gospodarczej Spółki jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania, w tym przede wszystkim tworzenie, ulepszanie i modyfikacja programów komputerowych lub ich części, które według ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych są utworami.

W ramach prowadzonej działalności Spółka zawarła w 2015 r. z firmą (...) S.A. (dalej: „Producent gier”) Umowę ramową o współpracy (dalej: „Umowa”), na podstawie której Producent gier może zlecać Wnioskodawcy wykonanie Obiektów, w ramach projektów prowadzonych przez Producenta gier. Przez Obiekt rozumie się natomiast w zawartej przez Wnioskodawcę Umowie: efekt pracy, którą wykonać ma Spółka, w szczególności określony element Programu, taki jak element graficzny, dźwiękowy, interface czy elementy kodu źródłowego Programu. Obiektem może być też Program jako całość.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00