Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.773.2021.2.MST
Spełnienie przesłanek klasyfikujących prace wykonywane przez pracownika spółki jako działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego - w części, która dotyczy uznania prac wykonywanych przez pracownika zatrudnionego przez Państwa na stanowisku Inżyniera ds. (...) za działalność badawczo-rozwojową – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 4 stycznia 2022 r.
Zakres wniosku jest następujący:
Opis stanu faktycznego
Spółka X. Sp. z o.o. Sp. k. (dalej jako: Wnioskodawca, Spółka) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania, rozwoju oraz sprzedaży produktów z branży motoryzacyjnej oraz przemysłowej.
Wnioskodawca zatrudnia na podstawie umowy o pracę pracownika na stanowisku Inżyniera ds. (...). Do jego obowiązków należy:
Projekty stworzone przez pracownika w ramach ww. czynności są projektami niepowtarzalnymi, mającymi indywidualny charakter i spełniającymi przesłanki utworu określone w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U. z 2019, poz. 1231 ze zm., dalej jako: ustawa o prawach autorskich), tj. są przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalonym w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia.
Do utworów tworzonych przez pracownika zalicza się:
‒ opracowywanie receptur (dla nowych produktów chemicznych i optymalizacji istniejących),
‒ opracowanie koncepcji technologii wytwarzania (dla nowych produktów chemicznych i optymalizacji istniejących),
‒ opracowywanie koncepcji konstrukcji linii i stanowisk produkcyjnych (dla nowych produktów chemicznych i optymalizacji istniejących).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right