Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.347.2021.1.SP

preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

19 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 12 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodoów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca od dnia 1 listopada 2018 roku prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą A. z siedzibą w B. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz stosuje liniową stawkę opodatkowania 19%.

Głównym przedmiotem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności jest pisanie, modyfikowanie, dokumentowanie i wspomaganie oprogramowania, obejmujące tworzenie i rozbudowę oprogramowania, pisanie programów na zlecenie użytkownika, projektowanie stron internetowych (62.01.Z. – Działalność związana z programowaniem). W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca opracowuje nowe lub ulepszone produkty, procesy, usługi niewystępujące dotychczas w praktyce gospodarczej lub na tyle innowacyjne, że w znacznym stopniu odróżniają się od rozwiązań już funkcjonujących.

Wnioskodawca od dnia 15 stycznia 2019 r. świadczy na mocy zawartej umowy z polską spółką kapitałową usługi programistyczne polegające na tworzeniu aplikacji służących do dzielenia się plikami między klientami zleceniodawcy, rejestracji i fakturowania czasu pracy pracowników, a także tworzy aplikacje stanowiące systemy sprzedażowe dla klientów zleceniodawcy. Usługi te świadczone są w ramach zawartej pomiędzy stronami umowy na stworzenie oprogramowania (aplikacji i modułów integrujących) i wykonywane są wyłącznie na terytorium Polski i obejmują tworzenie i rozwijanie oprogramowania w oparciu o udostępnioną specyfikację i zgłoszone przez Zleceniodawcę zapotrzebowanie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00