Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1000.2021.2.MN

w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 grudnia 2021 r. (data wpływu 3 grudnia 2021 r).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Od dnia (…) 2009 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej), w ramach której świadczy usługi związane z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT.

Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów z formą opodatkowania podatkiem liniowym 19%.

Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest wytwarzanie programów komputerowych na systemy (…). W ramach współpracy z Kontrahentem Wnioskodawca należy do zespołu programistów pracujących nad wytworzeniem oprogramowania na systemy (…) tj. począwszy od analizy potrzeb klienta, zaprojektowania rozwiązania, implementacji kodu, testów oraz wdrożenia. W dalszych etapach Wnioskodawca świadczy usługi modernizacji wdrożonego oprogramowania, które dostosowuje do aktualnych potrzeb klienta. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca opracowuje zatem nowe lub ulepszone produkty, procesy i usługi niewystępujące dotychczas w praktyce gospodarczej. Są one innowacyjne i odróżniają się od rozwiązań już funkcjonujących na rynku (są to aplikacje tworzone od nowa pod wymagania Kontrahentów). W związku z tak wykonywaną działalnością Wnioskodawca ponosi ryzyko gospodarcze. Wnioskodawca ponosi odpowiedzialność zarówno za jakość i ewentualne wady świadczonych usług, jak i zmian kontrahentów, niepewności efektu i metod dojścia do umówionego rezultatu. Pracę, którą Wnioskodawca wykonuje, tworzy i rozwija samodzielnie, tj. nie nabywa wyników prac badawczo- rozwojowych (B+R) prowadzonych przez inne podmioty ani praw autorskich innych podmiotów w celu wykonania usług obejmujących przekazanie majątkowych praw autorskich na rzecz Kontrahenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00