Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4011.154.2021.2.SC
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Interpretacja indywidualna
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia 14 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 8 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 8 grudnia 2021 r. (wpływ 13 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Od dnia (…) roku prowadzi Pan działalność gospodarczą pod firmą (…) o nr NIP (…) i numerze REGON (…). Numery PKD prowadzonej działalności to 62.01.Z - działalność związana z oprogramowaniem, 47.41.Z - sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, 62.02.Z-działalność związana z doradztwem z zakresu informatyki, 62.03.Z - działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi, 63.11.Z - przetwarzanie danych, zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność.
Ma Pan nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust.1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (zwaną dalej ustawą o PIT). Prowadzi Pan ewidencję podatkową w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Osiągane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dochody opodatkowuje zgodnie z art. 30c ust.1 ustawy o PIT tj. podatkiem liniowym.
Od (…) roku prowadzi Pan dodatkową ewidencję spełniającą wymogi określone w art. 30cb ustawy o PIT. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie nabywa Pan wyników prac badawczo-rozwojowych, które prowadzone byłyby przez inne podmioty oraz nie nabywa też praw autorskich od innych podmiotów. Wytwarzane, w ramach realizacji na rzecz zleceniodawców projektów, oprogramowanie stanowi przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ponieważ zawsze posiada cechę nowości, w wyniku czego choćby w minimalnym stopniu odróżnia się od innych rezultatów takiego samego działania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right