Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.211.2021.1.JKA
Jeżeli kwota otrzymanej darowizny od poszczególnego Patrona sumarycznie w ciągu 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie otrzymanie darowizny nie przekroczy 4.902 zł, to wartość tej darowizny (od każdej z tych osób z osobna) mieści się w kwocie wolnej i nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. jeżeli kwota otrzymanej darowizny od poszczególnego Patrona sumarycznie w ciągu 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie otrzymanie darowizny nie przekroczy 4.902 zł, to wartość tej darowizny (od każdej z tych osób z osobna) mieści się w kwocie wolnej i nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Przy czym brak tego opodatkowania nie wynika z faktu, że do takiej darowizny ma zastosowanie zwolnienie z opodatkowania, ale z faktu, że kwota mieści w limicie kwoty wolnej.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od spadków i darowizn w zakresie opodatkowania środków pieniężnych otrzymanych z dobrowolnych wpłat od Patronów. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca od 14 września 2016 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem jest m.in. artystyczna i literacka działalność twórcza. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym oraz czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca pisze oraz sprzedaje ebooki, a także kursy online. Wnioskodawca zajmuje się również doradztwem w zakresie strategii digital marketingu oraz prowadzeniem szkoleń i wykładów na ten temat.
Poza prowadzoną działalnością gospodarczą Wnioskodawca prowadzi blog, a także kanały na portalach społecznościowych. Wnioskodawca zarabia na nich m.in poprzez współpracę z markami komercyjnymi przy działaniach wizerunkowych – m.in. poprzez publikowanie oznaczonych treści reklamowych. Większość publikowanych treści jest jednak pisana z potrzeby popularyzowania psychologii i jest dostępna za darmo, dla każdego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right