Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.810.2021.2.JŁ
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 25 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową określoną w ustawie o podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 grudnia 2021 r. (wpływ 29 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą, jednoosobową działalność gospodarczą, w zakresie tworzenia oraz dostarczenia specjalistycznego oprogramowania, tworzonego na potrzeby przemysłu ... z zakresu automatyki przemysłowej według kodu PKD 62.01.Z oraz 72.19.Z. Wnioskodawca posiada na terenie RP nieograniczony obowiązek podatkowy w art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1387 ze zm.), dalej zwanej „ustawa o PIT”. Ewidencja księgowa Wnioskodawcy jest prowadzona w formie podatkowej książki przychodów i rozchodów. W ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej Wnioskodawca zawarł umowę ze zleceniodawcą, który posiada siedzibę w Polsce. Na podstawie tej umowy świadczy On na jego rzecz usługi programistyczne oraz koncepcyjno-rozwojowe.
W ramach wyżej wymienionej umowy następuje tworzenie oprogramowania komputerowego, które obejmuje tworzenie oraz rozwój algorytmów oprogramowania automatyki przemysłowej w zakresu agregacji danych (Coding&Tracking) w przemyśle … - projekt "XYZ”. Projekt obejmuje zaprojektowanie platformy sprzętowo-programowej realizującej zadanie agregacji kodów identyfikujących indywidualny produkt .... Platforma ma swoją funkcjonalnością obejmować agregacje produktu na trzech poziomach produkcji – (…), co stanowi unikalne zestawienie procesu produkcyjnego. Nowością w projektowanym systemie jest obsługa sposobu odczytu i śledzenia produktu ze względu na użycie (…). Po raz pierwszy ma również zostać użyta do tego rozwiązania baza danych umożliwiająca (…) i w tym zakresie zadaniem programisty jest stworzenie odpowiednich tabel bazodanowych oraz opracowanie modułów funkcjonalnych obsługujących wymianę danych z jednostką centralną oraz ich analizę. Całość systemu jest stworzona na programowalnym kontrolerze logicznym, jako sprzęcie powszechnie wykorzystywanym w automatyce przemysłowej. Konfiguracja sprzętowa stworzona jest pod to konkretne rozwiązanie i nie stanowi seryjnej produkcji występującej na innych liniach produkcyjnych. W skład sprzętu który należy zintegrować programowo wchodzą głównie jednostka centralna - sterownik PLC, zestaw 11 kamer przemysłowych, baza danych, panel operatorski, zestaw czujników laserowych oraz indukcyjnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right