Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 22 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.935.2021.2.AKU

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX)

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 7 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 13 grudnia 2021 r. (wpływ 15 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Jest Pan polskim rezydentem podatkowym i prowadzi na terytorium RP indywidualną działalność gospodarczą w zakresie PKD 62.01 Z (działalność związana z oprogramowaniem) od dnia 1 maja 2007 r.

Dla celów rozliczeń podatku dochodowego prowadzi Pan podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jest także czynnym podatnikiem VAT.

W ramach wykonywanej działalności gospodarczej świadczy Pan usługi programistyczne. Umowa regulująca współpracę w zakresie prac programistycznych ma charakter ramowy, natomiast konkretyzacja i podział zadań odbywa się na bieżąco, w zależności od potrzeb Klienta.

W ramach świadczonych usług zajmuje się Pan tworzeniem i rozwijaniem autorskiego specjalistycznego oprogramowania.

Tworzone przez Pana oprogramowanie ma na celu stworzenie nowych funkcjonalności istniejącego już u Klienta systemu informatycznego ERP, bądź też ulepszenie istniejących funkcjonalności tego systemu.

Zadaniem Systemu informatycznego ERP istniejącego u Klienta jest wspomaganie zarządzania biznesem Klienta, w szczególności system ten wspomaga obsługę zamówień, relacje z klientami, jest narzędziem do wystawiania faktur, sporządzania analiz i raportów, wspomaga integrację z operatorem płatności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00