Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.909.2021.2.MZ
wydanie interpretacji dot. IP Box
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 7 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 listopada 2021 r. (data wpływu 3 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca od 02.09.2021 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (…) z następującymi kodami PKD 62.01.Z, 62.02.Z, 85.59.B. Przedmiotowa działalność związana jest głównie z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „Ustawa PIT") i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca rozlicza przychody z działalności gospodarczej 19% podatkiem liniowym. Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne polegające na wytwarzaniu, rozwijaniu lub ulepszaniu programów komputerowych, które zgodnie z art. 1 ust. 1 w związku z art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dalej również „ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych") stanowią utwór podlegający ochronie prawnej.
Na dzień sporządzenia niniejszego wniosku Wnioskodawca świadczy usługi na rzecz jednego podmiotu (dalej: „Spółka”), przy czym w przyszłości istnieje możliwość rozpoczęcia współpracy w ww. zakresie również z innymi kontrahentami. Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne na rzecz Spółki oraz będzie świadczył przedmiotowe usługi na rzecz przyszłych kontrahentów w całości na terytorium Polski. Prace związane z tworzeniem oprogramowania komputerowego prowadzone przez Wnioskodawcę obejmują szeroki zakres czynności i zazwyczaj koncentrują się wokół:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right