Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4012.8.2021.5.RH

Czy usługa polegająca na udzielaniu przez Państwa pożyczki klientowi w ramach akcji promocyjnej (pożyczki nieoprocentowanej i bez prowizji) jest zwolniona z opodatkowania w zakresie podatku od towarów i usług?

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 października 2021 r., uzupełniony w dniu 7 grudnia 2021 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

 

Mają Państwo siedzibę na terytorium Polski, są przedsiębiorcą, polskim rezydentem podatkowym (podlegającym w Polsce, w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania). Państwa rok podatkowy jest równy kalendarzowemu.

Ponadto prowadzą Państwo działalność gospodarczą w charakterze podatnika, o którym mowa w rozumieniu art. 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz są zarejestrowani jako podatnik VAT czynny.

Najistotniejszym przedmiotem Państwa działalności gospodarczej jest udzielanie pożyczek konsumentom na podstawie ustawy z 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim tj. zawierają Państwo umowy o kredyt konsumencki w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy o kredycie konsumenckim.

Państwa oferta pożyczkowa skierowana jest do osób fizycznych zamieszkałych w Polsce, które są konsumentami w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tj. są to osoby fizyczne dokonujące z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z ich działalnością gospodarczą lub zawodową). Konsumenci chcąc zawrzeć umowę pożyczki mogą zarejestrować się na Państwa stronie internetowej, gdzie za pośrednictwem indywidualnego konta, mogą wnioskować o zawarcie z Państwem Ramowej Umowy Pożyczkowej (aczkolwiek w pewnych nielicznych przypadkach zawieranie RUP oraz składanie wniosków o pożyczki odbywać się może również bez pośrednictwa indywidualnego konta klienta).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00