Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 9 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.909.2021.2.AKU

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

3 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 31 sierpnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 24 listopada 2021 r. (wpływ 26 listopada 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca prowadzi od 12 marca 2014 r. jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG, której przedmiotem jest m.in. działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca od 4 listopada 2020 r. prowadzi działalność zmierzającą do wytworzenia programów komputerowych.

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”).

Działalność jest przez Wnioskodawcę realizowana z terytorium Polski.

Wnioskodawca w ramach współpracy ze spółką prawa polskiego od 4 listopada 2020 r. (dalej łącznie: „Spółka”) – spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych – tworzy program/y komputerowy/e, spełniające określone przez Niego oraz Jego Klientów wymagania i funkcjonalności. Wnioskodawca ma zawartą umowę ze Spółką, nie ma natomiast zawartej umowy z Klientem/ami Spółki.

Umowa łącząca Wnioskodawcę ze Spółką ma charakter kontraktu zawartego pomiędzy przedsiębiorcami (umowa o współpracy).

Wnioskodawca – w ramach umowy ze Spółką – zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania wbudowanego, mającego zastosowanie w systemach kontroli dostępu. Realizowane zadania związane są z implementacją rozwiązań bezpieczeństwa w systemach, które dotąd takich zabezpieczeń nie posiadały (.....). Implementowane rozwiązania mają na celu likwidację podatności systemów kontroli dostępu na ataki lub minimalizację skutków takich ataków. Wnioskodawca stworzył także w ramach umowy ze Spółką elementy systemu testowania oprogramowania, gdzie wytworzona aplikacja ma symulować zachowanie wewnętrznej infrastruktury klienta.

 
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00