Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 7 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.161.2021.2.KL

w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 sierpnia 2021 r. (data wpływu 17 sierpnia 2021 r.), uzupełnionym pismem  z 16 listopada 2021 r. (data nadania 17 listopada 2021 r., data wpływu 18 listopada 2021r.)  na wezwanie  z 26 października 2021 r. Nr 0114-KDIP2-2.4011.161.2021.1.KL (data nadania 26 października 2021 r., data odbioru 24 listopada 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

17 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku przedstawiono następujący zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie działalności związanej z oprogramowaniem. Wnioskodawca przez cały rok … świadczył usługi związane z oprogramowaniem. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, na zasadach ogólnych.

Kontrahentami Wnioskodawcy w roku (…) byli: X sp. z o. o. oraz Y sp. z o. o.Ze X sp. z o. o. umowa zakończyła się w … r. Natomiast ze Spółką Y sp. z o.o. kontrakt został zawarty w dniu … r. Zawarte z kontrahentami umowy, mają charakter umów ramowych a głównym przedmiotem jest świadczenie usług obejmujących w szczególność programowanie, implementację, tworzenie aplikacji modułów, tworzenie nowych funkcjonalności, propozycji ulepszeń, w tym ulepszeń technicznych wraz z elementami niezbędnymi do ich wdrożenia: opisem w postaci instrukcji użytkownika i dokumentacji oraz zapewnieniem jakości przez testowanie, a także wsparcie merytoryczne i techniczne w zakresie poprzednio dostarczonych rozwiązań. W ramach swojej działalności i ww. umów ramowychWnioskodawca wykonuje także inne czynności zwane jako „pozostałe usługi”, które nie polegają stricte na programowaniu, są to np. spotkania z kontrahentem w celu weryfikacji wymagań i poprawność proponowanych rozwiązań, tworzenie dokumentacji projektowej, codzienne spotkania statusowe z zespołem kontrahenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00