Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.798.2021.2.KP
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 14 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 listopada 2021 r. (wpływ 19 listopada 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca świadczy usługi jako niezależny deweloper, w tym jako architekt oprogramowania. Od kilku lat świadczy usługi dla Spółki z siedzibą w Polsce (dalej jako Spółka). Wnioskodawca tworzy oprogramowanie w technologii opartej na języku C/AL oraz AL. Wnioskodawca świadczy usługi związane z platformą do zarządzania przedsiębiorstwem X. Platforma przeznaczona jest do (…). Platforma nie posiada wszystkich możliwych funkcjonalności dla podmiotów z różnych branż, wymaga więc współdziałania z innym oprogramowaniem danego podmiotu. Wnioskodawca tworzy oprogramowanie, które przetwarza dane pomiędzy platformą X a istniejącym oprogramowaniem. Programy tworzone przez Wnioskodawcę przetwarzają dane np. dla celów księgowych czy finansowych. Tworzone oprogramowanie przez Wnioskodawcę nie tylko przetwarza dane ale także sprawdza ich poprawność w różnych systemach. Tworzone przez Wnioskodawcę programy automatyzują, zastępują manualne procesy w przedsiębiorstwach i usprawniają ich działanie. Podmioty działające w różnych branżach mają różne oprogramowanie służące do działalności jak również inne potrzeby w zakresie przetwarzania danych, każdy z programów musi być tworzony specjalnie dla danego podmiotu. Wnioskodawca tworzy oprogramowanie dla klientów Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right