Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.908.2021.2.MZ

wydanie interpretacji dot. IP Box

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 13 października 2021 r. (data wpływu 13 października 2021 r.) uzupełnionym pismem z 16 listopada 2021 r. (data wpływu 17 listopada 2021 r.), w odpowiedzi na wezwanie tut. Organu z 12 listopada 2021 r. Nr 0114-KDIP3-1.4011.908.2021.1.MZ (data nadania 15 listopada 2021 r., data doręczenia 16 listopada 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 października 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca od 2001-12-18 prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z tworzeniem oprogramowania, wdrażaniem oprogramowania oraz utrzymaniem i rozwojem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”) i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca prowadzi działalność na terenie Polski. Kontrahentami Wnioskodawcy są Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowane na terenie Polski. Wnioskodawca specjalizuje się w tworzeniu specjalistycznego oprogramowania od początku do końca, dla firm z branży przemysłowej. Do głównych zadań tworzonego oprogramowania należy wsparcie pracy operacyjnej działów handlowych i serwisowych przez: optymalizację procesów planowania, elektroniczny obieg dokumentów, zautomatyzowaną komunikację oraz integrację z innymi systemami. Wnioskodawca tworzy oprogramowanie samodzielnie. Wnioskodawca następnie udostępnia tak powstałe oprogramowanie kontrahentom, którzy nabywają prawo do korzystania z niego na podstawie udzielonej przez Wnioskodawcę licencji. Z uwagi na wyspecjalizowany charakter oprogramowania, wdrożenie u każdego kontrahenta jest indywidualnym długotrwałym i skomplikowanym procesem poprzedzonym analizami, badaniami, wywiadami, pracami projektowymi i programistycznymi. Kod oprogramowania jest opracowany i dostosowany pod kątem konkretnych wymagań danego kontrahenta. Po zakończonym wdrożeniu oprogramowania, Wnioskodawca zawiera z kontrahentami ramowe umowy, w zakresie których Wnioskodawca świadczy między innymi usługi programistyczne związane z rozwijaniem oprogramowania pod kątem dalszych indywidualnych potrzeb biznesowych danego kontrahenta i jego konkretnej implementacji. Tak powstałe dodatkowe oprogramowanie kontrahent użytkuje na podstawie udzielonej mu przez Wnioskodawcę licencji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00