Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.526.2021.1.RD
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 października 2021 r. złożonego za pośrednictwem platformy e-PUAP o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „ (…)” - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
27 października 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „(…)”.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Projekt pn. " (…)" jest realizowany w ramach osi priorytetowej 4. Efektywność energetyczna, działanie 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków, poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020.
Wnioskodawcą projektu była Gmina. Projekt polegał na głębokiej termomodernizacji następujących budynków użyteczności publicznej:
· Szkoły Podstawowej (…)
· Przedszkola Miejskiego (…)
Zamierzenie polega na poprawie efektywności energetycznej budynków oświatowych poprzez kompleksową termomodernizację oraz przebudowę systemu grzewczego. Stan techniczny obiektów sprzed termomodernizacji oraz potrzeba racjonalnego zużycia energii były głównymi przesłankami realizacji przedmiotowej inwestycji. Budynki wykazywały znaczne straty energii cieplnej co spowodowane było nieocieplonymi przegrodami budowlanymi i nieefektywnym systemem cieplnym.
Obiekty Szkoły Podstawowej są użytkowane przez około 140 osób. Obiekty te składają się z kilku brył: szkoła, oraz budynek oddziałów przedszkolnych z dobudówką. Budynki były ogrzewane z lokalnych kotłowni węglowych. Instalacja grzewcza nie była modernizowana i znajdowała się w złym stanie technicznym. Z kolei Przedszkole Miejskie jest ogrzewane z osiedlowej kotłowni na biomasę. Przedszkole jest także użytkowane przez około 140 osób.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right