Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.210.2021.2.BK

Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 lipca 2021 r. (data wpływu 6 sierpnia 2021 r.), uzupełnionym w dniu  2 września 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z  kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box)  - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 2 września 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z  kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 5 lutego 2020 r. Zawarł on umowy licencyjne.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem").

Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje tworzenie oprogramowania oraz projektowanie urządzeń elektronicznych w oparciu o mikrokontrolery, dla których pisany jest również firmware (oprogramowanie). Wnioskodawca sprzedaje licencję na użytkowanie programu na sterownik PLC (komputer przemysłowy) do myjni bezdotykowych. Program jest ulepszany o nowe funkcjonalności np. aplikację … do zarządzania myjnią, dodatkowe funkcjonalności typu powiadomienia sms oraz e-mail dla właścicieli myjni. Program był pisany przez Wnioskodawcę od podstaw i nie jest modernizacją innego programu. Do współpracy z programem tworzone są inne urządzenia elektroniczne, które również zawierają w sobie programy (firmware), np. urządzenie które pobiera dane ze sterownika PLC, następnie przesyła je do chmury (stworzonej przez Wnioskodawcę), a następnie przesyłane do aplikacji … (również napisanej przez Wnioskodawcę). Kolejnym przykładem jest urządzenie elektroniczne – sterownik do myjni dla psów z wbudowanym Internetem na kartę sim oraz aplikacją … do zarządzania myjnią. Pośrednikiem w wymianie danych między sterownikiem a aplikacją … jest chmura, również programowania przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00