Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.23.2021.1.HK

Czy przychód Spółki powstały w związku z umorzeniem naliczonych odsetek od Weksla powinien być kwalifikowany na gruncie ustawy o CIT jako przychód z zysków kapitałowych czy jako przychód z pozostałej działalności gospodarczej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 sierpnia 2021 r. (data wpływu tego samego dnia za pośrednictwem platformy e-PUAP) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przychód Spółki powstały w związku z umorzeniem naliczonych odsetek od Weksla powinien być kwalifikowany na gruncie ustawy o CIT jako przychód z zysków kapitałowych czy jako przychód z pozostałej działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 sierpnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przychód Spółki powstały w związku z umorzeniem naliczonych odsetek od Weksla powinien być kwalifikowany na gruncie ustawy o CIT jako przychód z zysków kapitałowych czy jako przychód z pozostałej działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka wyemitowała 27 grudnia 2016 r. weksel własny serii A o numerze A01 (dalej: „Weksel”). Weksel został nabyty 27 grudnia 2016 r. przez spółkę jawną. Środki wynikające z emisji Weksla zostały przeznaczone na cele związane z bieżącą działalnością Spółki, tj. obrotem nieruchomościami. Jednocześnie, w związku z rozwiązaniem spółki jawnej jeden ze wspólników (dalej: „Wspólnik”) stał się podmiotem uprawnionym z tytułu Weksla oraz związaną z nim wierzytelnością. Z uwagi na powyższe, Wspólnikowi przysługiwała wierzytelność wobec Spółki dotycząca wykupu Weksla w terminie do 29 grudnia 2016 r. Wnioskodawca wskazał, iż w związku z brakiem wykupu Weksla w tym terminie naliczane były odsetki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00