Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 7 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.542.2021.2.RR
uznanie prowadzonej działalności za działalność badawczo-rozwojową oraz odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 czerwca 2021 r. (data wpływu 12 czerwca 2021 r.), uzupełnionym pismem z 13 września 2021 r. (data wpływu 17 września 2021 r.),o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- uznania prowadzonej działalności za działalność badawczo-rozwojową – jest prawidłowe,
- odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania prowadzonej działalności za działalność badawczo-rozwojową oraz odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest wspólnikiem w polskiej spółce osobowej prawa handlowego, która nie jest i nie była podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej jako Spółka). Wnioskodawca, jako wspólnik Spółki oraz podatnik podatku dochodowego, rozlicza przychody i koszty Spółki proporcjonalnie do swojego prawa do udziału w zysku – zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej jako ustawa o PIT). Spółka prowadzi działalność w branży IT. Przez wiele lat Spółka zdobyła szerokie portfolio klientów, tworząc innowacyjne projekty dla największych podmiotów w kraju. Działalność Spółki można podzielić na kilka zakresów, jednym z nich jest tworzenie tzw. produktów cyfrowych, czyli programów komputerowych lub ich części. Spółka współpracuje z ponad 20 osobami, zatrudniając product designerów, programistów, a także project managerów odpowiedzialnych z koordynowanie procesu, od etapu koncepcyjnego, aż po dostarczenie projektu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right