Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.565.2021.2.ISL

Ustalenie wysokości stawki opodatkowania z prowadzonej działalności gospodarczej

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 5 czerwca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 20 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 23 sierpnia 2021 r.) oraz pismem z dnia 23 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 23 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ustalenia wysokości stawki opodatkowania z prowadzonej działalności gospodarczej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ustalenia wysokości stawki opodatkowania z prowadzonej działalności.

Na wezwanie Organu, pismem z dnia 20 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 23 sierpnia 2021 r.) oraz pismem z dnia 23 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 23 sierpnia 2021 r.) wniosek został uzupełniony.

We wniosku po jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Od 1 czerwca 2005 r. Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą pod nazwą …. Rejestrując działalność wskazał On PKD 47.91.Z - sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet. Faktyczna działalność gospodarcza, którą się zajmuje Wnioskodawca od momentu jej rozpoczęcia polega na produkcji skórzanych mieszków do dźwigni zmiany biegów oraz hamulca ręcznego do różnych marek samochodów. Od około pięciu lat Wnioskodawca rozszerzył zakres produkcji o wytwarzanie również plastikowych ramek do montażu tychże mieszków. Mieszki są produkowane wyłącznie z naturalnej skóry. Gotowy produkt jest zamiennikiem oryginału, gdyż montowane w nowych autach z biegiem wieloletniej eksploatacji ulegają przetarciu i tracą na wyglądzie. Każdy wyprodukowany mieszek powstaje (jest wyprodukowany) po złożeniu przez indywidualnego klienta (odbiorcy) zamówienia. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania mieszka z dowolnego koloru skóry, dowolnego koloru nici, a także wykonania haftu komputerowego dedykowanego do określonego modelu samochodu i rocznika. Produkt jest w postaci stałej, a w samochodzie pełni rolę estetycznej obudowy dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Z kolei, plastikowe ramki do montażu są wytwarzane wyłącznie z tworzywa sztucznego (jest to element służący do montażu mieszków). Plastikowe ramki to tylko dodatek do produkcji Wnioskodawcy, stanowiący ok. 3% całości produkcji i sprzedaży. Jest to ograniczone możliwościami produkcyjnymi na drukarce 3D. Głównym odbiorcą produktu jest klient indywidualny (po złożeniu zamówienia), zaś sprzedaż odbywa się wyłącznie wysyłkowo za pośrednictwem internetowych platform sprzedażowych. Wnioskodawca nie posiada stacjonarnego punktu sprzedaży, nie realizuje również zamówień hurtowych dla odbiorcy biznesowego. Od 2005 r. wypracowany dochód z prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca opodatkowywał podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych wg skali podatkowej, natomiast ostatnie lata podatkiem liniowym, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. W związku z powstałymi wątpliwościami, które towarzyszyły Wnioskodawcy co do zakresu rodzaju prowadzonej przez Niego podstawowej działalności gospodarczej, zwrócił się pismem z dnia 14 stycznia 2021 r. do Urzędu Statystycznego w …, Ośrodek Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) o dokonanie klasyfikacji Jego produkcji, a następnie sprzedaży tegoż produktu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00