Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.165.2021.1.ASK

Ustalenie skutków podatkowych wypłaty dywidendy z dochodu wypracowanego z działalności rolniczej i zwolnienia z opodatkowania dywidendy wypłaconej przez Spółkę z działalności pozarolniczej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 czerwca 2021 r. (data wpływu 16 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

·         ustalenia skutków podatkowych wypłaty na rzecz Wnioskodawcy dywidendy z dochodu wypracowanego z działalności rolniczej – jest prawidłowe;

·         zwolnienia z opodatkowania dywidendy wypłaconej Wnioskodawcy przez Spółkę z działalności pozarolniczej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia skutków podatkowych wypłaty na rzecz Wnioskodawcy dywidendy z dochodu wypracowanego z działalności rolniczej oraz zwolnienia z opodatkowania dywidendy wypłaconej Wnioskodawcy przez Spółkę z działalności pozarolniczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

(…) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością („Wnioskodawca”) jest spółką prawa handlowego mająca siedzibę i miejsce zarządu na terytorium Polski, posiadającą w Polsce nieograniczony obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych („podatek CIT).

Wnioskodawca prowadzi rolniczą oraz pozarolniczą działalność gospodarczą. Wnioskodawca wskazuje, że w ramach prowadzonej działalności operacyjnej wykonywana rolnicza działalność gospodarcza ma charakter dominujący.

Wnioskodawca ma zamiar nabyć 100 % udziałów w spółce rolnej („Spółka”), która to jest spółką kapitałową będącą polskim rezydentem podatkowym, prowadzącą tak jak Wnioskodawca zarówno rolniczą jak i pozarolniczą działalność gospodarczą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00