Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.199.2021.3.KU

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku złożonym w dniu 27 maja 2021 r., uzupełnionym pismem złożonym w dniu 10 sierpnia 2021 r. oraz w dniu 24 sierpnia 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną 5% stawką podatkową – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek uzupełniony pismem złożonym w dniu 10 sierpnia 2021 r. oraz w dniu 24 sierpnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe (doprecyzowane w uzupełnieniu wniosku):

Wnioskodawca jest programistą i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Zgodnie z wpisem w CEIDG przeważającą działalnością gospodarczą Wnioskodawcy jest działalność związana z oprogramowaniem (62.01.Z PKD). Świadczy usługi, w ramach których tworzy oprogramowanie komputerowe dla podmiotów zlecających, rozwijając innowacyjne technologie komputerowego przetwarzania strumienia obrazów wideo, uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości. W 2020 r. ukończył studia na w Sztokholmie, w ramach których przygotował pracę magisterską i przeprowadził badania nad zastosowaniem zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji do śledzenia piłki nożnej w strumieniu wideo na urządzeniach mobilnych. Po zakończeniu studiów założył jednoosobową działalność gospodarczą i podpisał umowę z firmą, w ramach której rozwija i wdraża wyniki swojej pracy magisterskiej. W ramach zawartej umowy zleciło Wnioskodawcy zbudowanie i wdrożenie aplikacji na smartphony do śledzenia piłki nożnej w strumieniu wideo oraz mierzenia prędkości przelotowej piłki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00