Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.530.2021.1.AMN
Możliwość rozliczenia straty.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 12 maja 2021 r. (data wpływu 17 maja 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia straty – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia straty.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącym stroną postępowania: x
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania: y
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, zamieszkałą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie posiada nieograniczony obowiązek podatkowy. Wnioskodawca jednocześnie jest wspólnikiem komandytariuszem spółki komandytowej z siedzibą w Polsce, która od dnia 1 maja 2021 roku uzyskała status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych.
Zainteresowanym w sprawie jest także drugi wspólnik komandytariusz wskazanej wyżej spółki komandytowej, którego status podatkowy jest identyczny jak status podatkowy wnioskodawcy.
Spółka komandytowa, w której komandytariuszami są Wnioskodawca i uczestnik powstała na skutek przekształcenia spółki cywilnej, w której wspólnikami byli:
- Wnioskodawca,
- Uczestnik postępowania oraz
- spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której Wnioskodawca i Uczestnik postępowania byli wspólnikami i członkami zarządu.
Przekształcenie ww. spółki cywilnej w spółkę komandytową zostało dokonane na podstawie art. 551 § 2 Kodeksu spółek handlowych. Uchwała w sprawie przekształcenia została podjęta przez wszystkich wspólników spółki cywilnej, tj.: Wnioskodawcę, Uczestnika postępowania oraz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w której wspólnikami i członkami zarządu byli Wnioskodawca i uczestnik postępowania. W przekształconej spółce komandytowej, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiadała i posiada status komplementariusza. W dalszej części spółka komandytowa będzie określana jako „Spółka 1” lub jako „Spółka Komandytowa”
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right