Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 6 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.458.2021.2.ISL

skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2021 r. (data wpływu 26 kwietnia 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 1 lipca 2021 r. (data wpływu 5 lipca 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej, uzupełniony pismem z dnia 1 lipca 2021 r. (data wpływu 5 lipca 2021 r.).

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą pod przeważającym kodem PKD 68.20.Z - wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. Jednocześnie korzysta ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług. W toku prowadzonej działalności gospodarczej w dniu 14 listopada 2016 r. nabył lokal mieszkalny, który następnie wprowadził do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Od tego momentu mieszkanie podlega amortyzacji, odpisy amortyzacyjne są uznawane za koszt uzyskania przychodu. Nieruchomość jest wykorzystywana przez osoby trzecie, na podstawie umowy najmu celem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych najemcy. W związku z rezygnacją z najmu, Wnioskodawca planuje przeprowadzić remont mieszkania oraz wystawić je w 2022 r. na sprzedaż. Remont mieszkania będzie miał na celu jedynie odświeżenie jego wyglądu i nie będzie miał na celu nadania mu nowych cech użytkowych. Wartość remontu nie przekroczy również 30% jego wartości początkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00