Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.359.2021.1.NM

powstanie przychodu podatkowego

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 marca 2021 r. (data wpływu 6 kwietnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu podatkowego – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca – Pan … jest komplementariuszem w spółce komandytowej X spółka komandytowa – dalej zwana Spółką. W roku podatkowym 2020 Spółka wykazała stratę podatkową, tym samym nie było dochodu podlegającego opodatkowaniu u wspólników z tytułu udziału w Spółce.

Głównym przedmiotem działalności Spółki jest zakup, remont i wynajem lub sprzedaż nieruchomości, głównie nieruchomości komercyjnych. Spółka posiada kilka nieruchomości, które zostały zakupione kilka lat temu i wyremontowane. Nieruchomości te są środkami trwałymi Spółki i podlegają amortyzacji.

Zgodnie z ustawą o rachunkowości, nieruchomości te stanowią dla Spółki nieruchomości inwestycyjne, są więc aktywami Spółki. Spółka posiada opinię rzeczoznawcy majątkowego, która wskazuje wartość rynkową nieruchomości, w tym nieruchomości budynkowych na dzień … … 2019 r. W ten sposób została ustalona cena, jaką mogłaby uzyskać Spółka przy sprzedaży tych nieruchomości. Cena ta jest wyższa niż cena zakupu nieruchomości i wartość nakładów poniesionych na jej wyremontowanie. Tym samym wartość wskazana przez rzeczoznawcę majątkowego była wprowadzona do Spółki z dniem 31 grudnia 2020 r. po stronie aktywów i wpłynęła na bilansowy wynik Spółki, poprzez zwiększenie pozostałych przychodów Spółki. W ten sposób powstał zysk bilansowy w Spółce na koniec roku 2020. W Spółce komandytowej w poprzednich latach, dotychczasowych powstawał także zysk, który był przeznaczany na kapitał zapasowy Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00