Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.220.2021.1.RD

W zakresie skutków podatkowych w związku z otrzymaniem dokumentu korygującego poziom rentowności

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2021 r. złożonego za pośrednictwem platformy e-PUAP, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku wpływu na rozliczenia podatku przez Spółkę czynności przekazywania lub otrzymywania kwot wynikających z korekt TP Adjustment oraz wstępnej TP Adjustment stanowiących płatność wyrównawczą do ustalonego poziomu rentowności – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 kwietnia 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku wpływu na rozliczenia podatku przez Spółkę czynności przekazywania lub otrzymywania kwot wynikających z korekt TP Adjustment oraz wstępnej TP Adjustment stanowiących płatność wyrównawczą do ustalonego poziomu rentowności.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (Spółka) z siedzibą w … podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów na terytorium Polski oraz jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Przedmiotem działalności Spółki jest dystrybucja na terenie Polski napojów alkoholowych (dalej: towary) produkowanych przez Spółki z Grupy. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje zakupu towarów od dostawcy z Unii Europejskiej - B. (dalej: Dostawca), podmiotu powiązanego w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z siedzibą w Niderlandach (Holandia), Zakupy są realizowane systematycznie, w trakcie całego roku podatkowego i stanowią one z perspektywy VAT wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00