Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.178.2021.1.IM

w zakresie ustalenia, czy opisane we wniosku należności na rzecz Wynajmującego z tytułu najmu Kontenerów mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w związku z tym czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT przy wypłacie na rzecz Wynajmującego wynagrodzenia z tytułu usług najmu

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 19 kwietnia 2021 r. (data wpływu do tut. Organu tego samego dnia przez platformę e-puap), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy opisane we wniosku należności na rzecz Wynajmującego z tytułu najmu Kontenerów mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w związku z tym czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT przy wypłacie na rzecz Wynajmującego wynagrodzenia z tytułu usług najmu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 kwietnia 2021 r. wpłynął do tut. Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy opisane we wniosku należności na rzecz Wynajmującego z tytułu najmu Kontenerów mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w związku z tym czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT przy wypłacie na rzecz Wynajmującego wynagrodzenia z tytułu usług najmu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny :

Wnioskodawca (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), rezydentem podatkowym w Rzeczypospolitej Polskiej - podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług kurierskich. Spółka jest jednym z głównych dostawców tego typu usług w Polsce. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Wnioskodawca nabywa od podmiotu z siedzibą w Niemczech, tj. nierezydenta podatkowego w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o CIT (dalej: „Wynajmujący”) usługi najmu kontenerów stalowych (dalej: „Kontenery”). Kontenery to nadwozie wymienne, znane również jako „swap body”. Jest to szybka i łatwa do wymiany przestrzeń ładunkowa, którą można używać elastycznie. Korpus wymienny, w skrócie swap, to pojemnik ładunkowy z nogami podporowymi. Jest ładowany, transportowany i rozładowywany odpowiednimi pojazdami. Nadwozia wymienne są długotrwałymi środkami transportu wykorzystywanymi głównie na rynku niemieckim do transportu towarów. Podobnie jak standardowe typy naczep, są one dostępne z plandeką, skrzynią lub zabudową chłodniczą. Nadwozia wymienne są połączone z podwoziami transportowymi za pomocą blokad. Nadwozia mają po bokach cztery nogi podporowe, które można złożyć, aby ułatwić załadunek i rozładunek wymiennych nadwozi. W KŚT Kontenery są sklasyfikowane w grupie 682.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00