Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.112.2021.1.DR

Czy Spółka Przejmująca, której kapitał zakładowy ulegnie podwyższeniu w wyniku Transakcji, będzie zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tego tytułu?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) – Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 kwietnia 2021 r. (data wpływu 15 kwietnia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej w wyniku planowanego podziału przez wydzielenie Spółki Dzielonej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 kwietnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej w wyniku planowanego podziału przez wydzielenie Spółki Dzielonej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Planowana reorganizacja

Zgodnie z opublikowanym komunikatem (…) E przechodzi aktualnie proces mający na celu wyodrębnienie (…) działalności w zakresie usług dotyczących (…) („Działalność”) z C do nowej spółki akcyjnej działającej tymczasowo pod D (…).

W wyniku wyodrębnienia powstaną dwie (…) grupy sektora (…)

Działalność w Polsce

Działalność w Polsce koncentrują się w spółce A i dwóch podmiotach zależnych tej spółki (…)

Reorganizacja (…) będzie obejmować szereg transakcji polegających na wyodrębnieniu Działalności ze spółek E (…), w tym ze spółki A, która dokona przeniesienia Działalności do odrębnego podmiotu prawnego działającego w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością („Spółka Przejmująca”). Przeniesienie Działalności w Polsce odbędzie się w formie podziału, o którym mowa w art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych (dalej „KSH”) poprzez wydzielenie Działalności ze spółki A do spółki D (tzw. podział przez wydzielenie, dalej „Transakcja”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00