Interpretacja indywidualna z dnia 10 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.210.2021.1.IK
uznanie Foodkart za bony jednego przeznaczenia i ich rozliczanie oraz nieuznanie Foodkart za bony i ich rozliczanie.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 9 marca 2021 r. (data wpływu 10 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Foodkart za bony jednego przeznaczenia i ich rozliczania oraz nieuznania Foodkart za bony i ich rozliczania – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 marca 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Foodkart za bony jednego przeznaczenia i ich rozliczania oraz nieuznania Foodkart za bony i ich rozliczania.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) prowadzi działalność polegającą na prowadzeniu restauracji - kantyn pracowniczych w biurowcach, prowadzących sprzedaż gotowych dań oraz napojów. Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT, a w posiadanych lokalach restauracyjnych prowadzi ewidencję sprzedaży przy pomocy kas rejestrujących, o których mowa w art. 111 i następne ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j.: Dz.U. z 2020 r. poz. 106 ze zm.; dalej: „ustawa” lub „ustawa o VAT”). Głównymi odbiorcami usług Wnioskodawcy są najemcy powierzchni biurowych w danym kompleksie/budynku biurowym (dalej: „Najemcy”) a także pracownicy Najemców oraz kontrahenci Najemców. W każdym przypadku Najemcy są podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą. Wnioskodawca posiada infrastrukturę informatyczną, umożliwiającą ewidencję wydawanych posiłków. System ten opiera się o karty magnetyczne (dalej: „Foodkarta” lub „Karta”), pozwalające ewidencjonować dostarczane posiłki. System informatyczny Wnioskodawcy pozwala na różne warianty sprzedaży/programowania kart. Od strony technicznej karty mogą być zarówno tzw. kartami przedpłaconymi jak i alternatywnie służyć wyłącznie do ewidencji sprzedawanych artykułów/usług z limitem lub bez limitu kwotowego. Na podstawie zawieranych pomiędzy Spółką a Najemcami odrębnych umów, Spółka zamierza umożliwić Najemcom nabywanie posiłków przy pomocy systemu rozliczeń kartami w różnych formach. Najemcy będą uprawnieniu do przekazania kart dowolnym osobom - np. pracownikom, kontrahentom itp. - dalej łącznie: „Użytkownicy”.