Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.282.2021.1.MM
Możliwość zastosowania podwyższonej stawki amortyzacyjnej przy zastosowaniu współczynnika nie wyższego niż 1,4
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 5 lutego 2021 r. (data wpływu 2 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania podwyższonej stawki amortyzacyjnej przy zastosowaniu współczynnika nie wyższego niż 1,4 – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu za pośrednictwem platformy ePUAP ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania podwyższonej stawki amortyzacyjnej przy zastosowaniu współczynnika nie wyższego niż 1,4.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działy specjalne produkcji rolnej, obejmujące odchów drobiu hodowlanego, w ramach którego w każdym cyklu produkcyjnym obsadza kurnik ptakami, które po zakończeniu cyklu hodowlanego sprzedaje innemu podmiotowi w celu dalszej produkcji jaj wylęgowych. W każdym roku odbywają się 3 cykle produkcyjne.
Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych i prowadzi księgi rachunkowe na podstawie ustawy o rachunkowości. Dochody z działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowane są na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”), tj. stawką 19%. W prowadzonych działach specjalnych produkcji rolnej Wnioskodawca wykorzystuje kurniki, będące Jego własnością.
W kurnikach prowadzony jest odchów drobiu hodowlanego. Z uwagi na specyfikę eksploatacji kurników w budynkach panują warunki mikroklimatyczne z koncentracją szkodliwych gazów, w tym amoniaku, siarkowodoru i dwutlenku węgla, a także duże zapylenie. Źródłem zapylenia są cząstki powstałe z upierzenia, ściółki i paszy. Ponadto, w budynkach stosowane są środki chemiczne służące do dezynfekcji. Budynki narażone są na ciągłe działanie chemicznych środków dezynfekujących oraz wody. Posadzki kurników wyściełane są ściółką ze słomy, na ściółce gromadzone są wydaliny hodowanego drobiu, tworząc pomiot ptasi. Niezależnie od powyższego ma również miejsce wydziobywanie powierzchni tynku cementowego na ścianach przez kury.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right