Interpretacja indywidualna z dnia 25 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.92.2021.1.AS
W zakresie momentu zarachowania do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń brutto ze stosunku pracy za miesiąc grudzień 2020 roku (w tym w części obejmującej składki finansowane przez pracownika)
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 marca 2021 r. (data wpływu 24 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zarachowania do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń brutto ze stosunku pracy za miesiąc grudzień 2020 roku (w tym w części obejmującej składki finansowane przez pracownika) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zarachowania do kosztów uzyskania przychodów kosztów pracowniczych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako „spółka”). Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT.
Ewidencja księgowa prowadzona jest w formie ksiąg rachunkowych.
Spółka wypłacała wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę ostatniego dnia miesiąca, za jaki wynagrodzenia zostały naliczone. W spółce zmieniono jednak obowiązujący regulamin wynagradzania i w chwili obecnej wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę wypłacane są do 5 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą.
Zgodnie z regulaminem pracy w spółce obowiązuje 5-dniowy system pracy od poniedziałku do piątku. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, nie przekraczającym trzech miesięcy.