Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.148.2021.2.MN
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 lutego 2021 r., uzupełnionym 20 kwietnia 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
7 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową, który został uzupełniony 20 kwietnia 2021 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca świadczy usługi jako niezależny deweloper. W ciągu ostatnich lat świadczył usługi dla kilku polskich spółek z branży IT (dalej pojedynczo jako Spółka).
Wnioskodawca świadczy usługi w ramach zespołu organizowanego przez Spółkę. Do obowiązków Wnioskodawcy należy tworzenie, implementacja, testowanie nowych funkcjonalności w rozwijanym systemie, poprawianie błędów, proponowanie nowych algorytmów i rozwiązań umożliwiających sprawniejsze działanie systemu oraz analiza kodu napisanego przez pozostałych członków zespołu. Omawiany system służy zarządzaniu danymi wewnętrznymi przedsiębiorstw, agregowaniu danych z kilku innych istniejących systemów, a także automatyzowaniu niektórych funkcjonalności istniejących w starych systemach i tworzeniu nowych, pozwalających wykonywać pracę szybciej mniej awaryjnie i efektywniej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right